kandidáti

stanovy

Čím se řídíme

Naše pravidla a cíle


Podnikavost a sebevědomí

Být stranou schopných, podnikavých a sebevědomých občanů, kteří dokážou převzít odpovědnost sami za sebe, za svou rodinu, za svoji obec a za stát.


Tradice

Být stranou navazující na tradice evropské křesťanské civilizace, na humanitní a demokratické tradice první republiky a na zkušenosti současných západních demokracií.


Volný trh

Být stranou, jejíž členové budou aktivně spoluvytvářet soukromé vlastnictví a volný trh zboží, práce a myšlenek.


Respektujeme právo a svobodu

Být stranou občanů respektujících právní řád, chránících svá práva a svobody a respektujících práva a svobody ostatních.


Aktivita

Být stranou demokraticky utvářenou, s moderní evropskou strukturou, jejíž členové se budou aktivně podílet na každodenní práci samosprávy, státní správy, parlamentu a vlády.


Stop ideologii

Být stranou, která rozhodně odmítá marxistickou a leninskou ideologii ve všech jejích projevech a důsledcích a jejímž členům jsou cizí jakékoli socializující a kolektivizující tendence v ekonomice i politice.


Rovnost v uplatnění

Být stranou, jejíž sociální politika nepovede k rovnosti v přerozdělování, ale k rovnosti v příležitostech k uplatnění.


Podílíme se na rozvoji

Být stranou, jejíž členové se budou aktivně podílet na rozvoji našeho životního stylu, na rozvoji kultury práce a bydlení, kultury volného času i lidských vztahů a harmonii mezi ekonomikou a životním prostředím.

Co máme #probilovec připraveno v komunálních volbách 2022