Bílovec

medailonky

Co na sebe kandidáti prozradili

1) Ing. Jan Bartoš, MBA

číslo1, Jan Bartoš
vedoucí odboru vnitřních věcí MěÚ

Bílovec 29. 4. 1982, v současnosti žiji ve Výškovicích.
Vysokoškolské vzdělání v oboru management s postgraduálním studiem v oblasti řízení lidských zdrojů.


14 let jsem působil v různých nadnárodních společnostech na pozicích specialistů a následně personálních ředitelů. Mezi moje úspěchy patří budování zdravé firemní kultury, silných a stabilních týmů s přesahem do obchodních výsledků.

Od roku 2020 pracuji na MěÚ Bílovec na odboru vnitřních věcí. V rámci svého působení jsem transformoval odbor, posunul úřad v oblasti informačních technologií a digitalizace. Modernizoval a rozšířil jsem rozhlasové vysílání a kamerový systém, zajistil instalaci elektronické úřední desky a digitálního informačního panelu pro občany. Do správy odboru vnitřních věcí spadá údržba všech budov městského úřadu, zámku, letního kina, hasičáren, osadních výborů, KD ve Výškovicích a administrace všech dotačních titulů pro spolky a organizace v rámci města Bílovec.

Rád bych se zaměřil na rekonstrukce a údržbu městských objektů, které jsou v neutěšeném stavu, např. hasičárna v Bílovci, kulturní dům nebo tělocvična na ul. Tkalcovské a další. Také bych se chtěl zaměřit na řešení kvality poskytovaných služeb v rámci činnosti města.  V této oblasti budu cílit na efektivitu a digitalizaci. Další oblastí, která je z mého pohledu podstatná, je financování a organizace volnočasových aktivit pro obyvatele a návštěvníky města. Za velmi důležité rovněž považuji vytvoření příležitostí a dobrých podmínek pro podnikání.

Radost mi v životě dělá má rodina, běhání po horách, jízda na kole nebo motorce.

Motto: „Nevěřím v osud, který na nás dopadne, bez ohledu na to, co děláme. Věřím na osud, který na nás dopadne, když neděláme nic.“

Ronald Reagan

2) Ing. Antonín Illík

číslo 2, Antonín Illík
majitel rodinné firmy Pekařství Illík spol. s.r.o.

Narozen v Bílovci 8. 6. 1966, v současnosti bydlím ve Lhotce.
Vystudoval jsem střední průmyslovou školu stavební a na Vysoké škole báňské v Ostravě jsem dokončil studia v oboru Hlubinné dobývání ložisek.


Po studiu jsem pracoval 2 roky na Dole Odra v Ostravě.  V roce 1991 jsem založil rodinnou firmu Pekařství Illík spol. s r.o. a již více než 30 let se věnuji potravinářskému oboru pekařství, cukrářství a lahůdkářství. Během posledních 15 let jsme vybudovali vlastní obchodní síť 38 firemních prodejen v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.

V minulých volebních obdobích jsem několikrát pracoval v Zastupitelstvu města Bílovce a Radě města Bílovce. Práce v komunální politice je zajímavá, jsem rád v kontaktu s lidmi, mohu ovlivňovat dění ve svém okolí.

V životě je pro mě nejdůležitější rodina a čas s ní strávený. Radost mi dělá cestování, jízda na kole, lyžování a turistika.  

Říká se, že každá hora, přes kterou přejdete, vám otevře nový obzor.


3) Bc. Josef Kulhavý, MBA

číslo 3, Josef Kulhavý
vedoucí obchodního oddělení

Narozen v Bílovci 20. 3. 1985, žiji s rodinou v Bílovci.
Dosažené vzdělání: vysokoškolské


1989 – 2012: Úspěšný reprezentant ČR v motokrosu
2014 – dosud: Vybudování obchodní sítě nové divize v nadnárodní společnosti.

Co se mi povedlo pro Bílovec doposud udělat: Reprezentace města po ČR a Evropě během sportovní kariéry.

Na co bych se rád zaměřil:

  • využití pozemků města k rozvoji sportovních a volnočasových aktivit
  • podpora kulturního života ve městě
  • systematické řešení připomínek a námětů místního obyvatelstva a zdejších podnikatelů

Vzor, koho obdivuji: Své rodiče – za jejich lidskost, pracovní nasazení a obětavost.

Co mi dělá radost: Radost ostatních.

Motto: Tam, kde ostatní končí, já teprve začínám.


4) Bc. Hana Semenyšinová

4 Semenyšinová
speciální pedagog

Narozena v Bílovci 10. 7. 1979, žiji v Bílovci.
Vystudovala jsem střední pedagogickou školu a začala pracovat v mateřské školce. Při práci jsem vystudovala speciální pedagogiku, logopedii a získala práci ve speciální logopedické školce.


Po mateřské dovolené jsem 6 let vedla neziskovou organizaci, zaměřenou na charitativní činnost, pomoc rodičům s postiženými dětmi a speciální neurorehabilitace. Zapojila jsem nás do různých projektů, např.: Tvoje tvář má známý hlas. (v 6. řadě si nás vybral známý ostravský herec a zpíval pro nás. Mohli jsme být přítomni natáčení a jejich koncertů). Projekt Kuře pomáhá na ČT 1, charitativní vernisáže fotografií prof. J. Štraita, apod.

Pomáhám v kapli sv. Barbory jako ceremoniářka při slavnostních obřadech a svatbách.

Mým vzorem je Vendula Svobodová (Pizingerová), prezidentka nadačního fondu Kapka naděje – po svých těžkých bolestných zkušenostech šla vstříc svému osudu a pomáhá nemocným dětem.

Co mi dělá radost: Radost mi dělá má rodina, procházky, příroda.

Motto:  Nelituj člověka, který se postavil čelem svému osudu. Je to šťastný člověk.

(Vlastní 😊)

5) Jana Bulavová Klossová

5 Bulavová
privátní účetní

Narozena v Bílovci 1. 3. 1969, v současnosti žiji v Bílovci.
GKM Bílovec, vyšší odborná škola sociálně-právní, 6-ti semestrální studium na VŠB, obor účetnictví a daně.


Od roku 1994 zpracovávám pro menší firmy i větší společnosti účetnictví jako externí účetní.

Ráda bych se zaměřila na rekonstrukce a údržbu některých nemovitostí v majetku města Bílovec, především hasičárny v Bílovci, kulturního domu a tělocvičny na ul. Tkalcovské. Za podstatné také považuji financování a organizaci volnočasových a kulturních aktivit pro obyvatele a návštěvníky města. 

Mým vzorem je každý, kdo je pokorný, pravdomluvný, upřímný, nezávidí a je ochoten pomáhat potřebným dětem, seniorům, lidem v nouzi a zvířatům.

Mám ráda svou početnou rodinu, procházky v přírodě se svým čtyřnohým kamarádem a cestování. Ve volném čase mě také naplňuje dobrovolnická činnost v útulku pro pejsky a kočičky a háčkování hraček pro onkologicky nemocné děti.

Vždy je správný čas udělat to, co je správné.

Martin Luther King

6) Tomáš Šablatura

6 Šablatura
obchodní zástupce

Narozen v Bílovci 26. 8. 1993, kde žiji i nyní.
Středoškolské vzdělání s maturitou v oboru ekonomika.


I když mám vystudovanou ekonomickou střední školu, dlouhou dobu jsem pracoval mimo obor. Jeden rok jsem dělal vedoucího směny ve sportovním obchodě Sportisimo v Berouně, následně dva roky v Londýně v kuchyni, což mě dovedlo až k mému dnešnímu největšímu koníčku, který se stal zároveň i mou druhou prací. Po návratu z Londýna jsme se společníkem převzali provoz restaurace Azyl na necelé dva roky. Momentálně pracuji tři roky jako obchodní zástupce a o víkendech se věnuji vlastnímu cateringu.

Nemám extra politické ambice, ale baví mě aktivita bílovecké ODS vůči běžným občanům a tím myslím pořádání veřejných akcí, jako například první ročník Hambáč festu v minulém roce. Chci být součástí organizace těchto událostí a podílet se na nových projektech, které chystáme pro zabavení volného času občanů. Nemám žádný životní vzor a nevzhlížím k žádnému velkému jménu. Přes všechny chyby, které jsem v životě udělal, je mým vzorem ranní pohled do zrcadla. 

Radost mi dělá rodina, přátelé, sport, skvělé jídlo, mohl bych vyjmenovat spoustu věcí. Ale zcela obecně mi v životě dělá radost vše, co mi dopřává pocit štěstí.

Život je příliš krátký na to, abychom jedli špatné jídlo.


7) Jaromír Brož

7 Brož
podnikatel, majitel 2 společností

Narodil jsem se v Bílovci dne 11. 2. 1964.
Žiju střídavě v Praze a Bravinném.
Vzdělání: Střední škola ve Frenštátě, obor elektrické stroje a zařízení, Střední škola v Ostravě – Vítkovicích, obor rozvodné sítě VN a VVN. Částečně ovládám angličtinu a ruštinu.


V devadesátých letech jsem pracoval ve firmě Meron, a.s., a to jako vedoucí servisní dílny, kde jsem řídil asi 15-ti členný kolektiv, posléze jsem vykonával funkci zástupce obchodního ředitele.

Po několika letech podnikání jsem nastoupil do Coca–Cola Beverages Praha, kde jsem vykonával funkci supervizora a řídil jsem kolektiv 10 – 15 pracovníků. Za svůj pracovní úspěch z této doby považuji to, že jsem zavedl u všech výčepních, chladicích a prodejních zařízení celostátně prováděné elektro revize, které se provádějí dodnes.

Od roku 2001 podnikám v oboru prádelenství a spotřební chemie. Za svůj úspěch v tomto oboru považuji to, že spolupracuji s významnými a prestižními institucemi a firmami, jako jsou např. Úřad vlády České republiky, různá velvyslanectví, špičkové kliniky a luxusní restaurace. V současnosti zaměstnávám 10 zaměstnanců.

Za svůj život jsem postavil rodinný domek, výrobní halu a další.

Vybudoval jsem dvě firmy s celostátní působností, a to: Distribuci detergentů, s.r.o., kde vyrábím a dodávám speciální chemické přípravky pro komerční prádelny, a dále Prádelnu na Starém Městě, s.r.o. v centru Prahy. Myslím si, že se mi toho v životě povedlo vytvořit víc než dost, a tak bych mohl být vzorem pro místní spoluobčany v Bravinném. Rád bych se zaměřil na povznesení města v oblasti kulturně – sportovní, bytové a estetické.

Mám rád lidi, kteří nelžou, jsou upřímní a srdeční. Nemám rád lháře, pokrytce a kariéristy. Mám rád všechny lidi, kteří se mi umí podívat do očí a podat ruku, vážím si jich. Vážím si své ženy pro její pracovitost a Víti Goly pro jeho trpělivost.

Morálním vzorem mi je T. G. Masaryk a Václav Havel.

Ve volných chvílích se věnuji hudbě, a to aktivně – hraju v hudebním uskupení na bicí nástroje, píšu písňové texty i pro jiné kapely, ale největší radost mi dělá psaní básní.

Kdykoli chceš vydrbat s prací, tak si můžeš být jist, že práce vydrbe s tebou.

Motto vlastní

8) Veronika Hradilová

8 Hradilová
supervizor instalací – telekomunikační služby

Od svého narození dne 18. 7. 1985 žiji v Bílovci, po přechodnou dobu v místní části Stará Ves.
Vzdělání středoškolské s maturitou nyní doplňuji studiem na Vysoké škole Podnikání a Práva v Ostravě, obor Podnikání a Management.


Více než 10 let pracuji ve společnosti poskytující telekomunikační služby zákazníkům. Za tuto dobu jsem získala nespočet zkušeností z různých oblastí fungování společnosti od komunikace s klienty, přes technickou podporu, dispečink, finanční operace, logistiku až po koordinaci projektů a vypracovala se na manažerskou pozici Supervizor Instalací. Hlavní náplní mé práce je kontrola dodržování standardů pracovních postupů instalační techniky, práce na vývoji nového systému pro řízení, plánování a operativní řešení různých provozních problémů.

Od roku 2020 jsem členem Kontrolního výboru Města Bílovce, kde se zaměřujeme na kontroly různých oblastí týkajících se našeho města a úřadu. Ráda bych se zaměřila na zvýšení dostupnosti bydlení a rozvoj volnočasových aktivit pro občany města.

Obdivuji všechny ty, kteří se dokáží poučit ze svých chyb, zatnou zuby a nikdy se nevzdávají. Volný čas trávím s rodinou, přáteli, procházkami se psem a turistikou na horách.

Každý den je jen jednou za život! 


9) Ing. Zdeňka Dvořáková

9 Dvořáková
podnikatelka

Narozena v Bílovci, žiji ve Staré Vsi. Vzdělání mám vysokoškolské.


Dosavadní pracovní úspěchy: vybudování a vedení stavební firmy

Celý život jsem pracovala v časově náročných zaměstnáních mimo město. Již několikáté volební období pracuji v komisi pro rozvoj města a v této činnosti bych ráda pokračovala i nadále. 

Obdivuji: své rodiče

Pán Bůh pomůže tomu, kdo si pomůže sám.


10) David Javorek

10 Javorek
vedoucí servisního oddělení

Narozen – Ostrava 19. 1. 1981, v současnosti žiji v Bílovci. 
Středoškolské vzdělání na Gymnáziu M. Koperníka v Bílovci a poté práce v soukromém sektoru. 


15 let působím v IT společnostech v Bílovci a Ostravě, od roku 2006 se podílím na rozšiřování pokrytí bezdrátových a optických sítí, jejích modernizaci a stabilizaci. Povedlo se nám rozšířit dostupnost služeb do všech koutů města i přilehlých obcí, kde jinou možnost občané neměli a někde stále nemají. Podařilo se nám postavit první optickou síť v Bílovci a do roku 2024 plánujeme rozšíření do celého města.

Můj vzor: Elon Reeve Musk pro jeho nevšední přístup k věcem, se kterými pracuje a posouvá je kupředu.

V soukromém životě mám rád gastronomii, dobré originální pivo z menších pivovarů a vše kolem filmu a techniky.

Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží náš svět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání.

Jan Werich

11) Alexandr Gola

ředitel kvality

V Bílovci žiju od roku 1979.
Vystudoval jsem střední ekonomicko-podnikatelskou školu.


Mé pracovní zařazení je ředitel kvality ve společnosti Škoda Vagonka a.s., kde pracuji od roku 2016 doposud.

Záliby: moje rodina, zahrada, grilování a sport.


12) Ing. Žaneta Čečková

12 Čečková
ekoložka

Bílovec 5. 5. 1973, místo bydliště Bílovec
Vysokoškolské vzdělání v oboru Ochrana ŽP v metalurgii.


V letech 2006-2015 jsem pracovala ve školství, jako středoškolská učitelka. Posledních 5 let pracuji v ČD Cargo, od roku 2019 jako ekolog.

Kromě rodiny mi přináší radost jízda na kole, lyžování a cestování.


13) Václav Čečka

13 Čečka
zedník

Narozen v Bílovci 26. 10. 1977, místo bydliště Bílovec.
Střední odborné vzdělání – učební obor zedník.


Od roku 1998 pracuji u Správy železnic, v současné době jako správce trati.

Mé záliby jsou: sport – jízda na kole, lyžování, badminton a fotbal.


14) Dalibor Mozga

14 Mozga
OSVČ – zednické práce

Narozen roku 1975 v Opavě, v Bilovci žiju od dětství.
Dosažené vzdělání: Vyučení – obor obrábění kovu


Podnikám v oboru stavebnictví již řadu let, uplatňuji své dovednosti získané praxí v zahraničí a různých kurzech a školeních.  Rád bych změnil podmínky získání bydlení pro mladé ve městě. 

Mam rád rybaření, vyjížďky na kole, turistiku.


15) Daniel Černý

15 Černý
servisní technik

Narozen v Ostravě – Vítkovicích dne 8. 4. 1968.
Současně bydlím v Bílovci, oblast Údolí Mladých, čili Lubojaty 33.


Pracuji jako servisní technik – zařízení Wittmann, kde působím 25 let. Má práce mě naplňuje a působí mi radost. Mezi mé koníčky patří motorky, díky nim mám spoustu známých v bíloveckém okolí.

Rád bych pro město Bílovec a jeho historii otevřel otázku našich bývalých židovských spoluobčanů, kteří zahynuli v koncentračních táborech. Byl bych rád, kdyby se podařilo vytvořit na chodnících náměstí, či jiných plochách „Významné pamětní kameny“ Stolpersteine.

Dále bych velmi rád podpořil aktivní a sportovní život ve městě Bílovec. Přál bych si přispět k obnově některých historických budov, které si zaslouží znovu se nadechnout a poskytnout občanům jejich vyžití.

Mým vzorem je a bude pan Miloš Forman, který byl česko-americkým režisérem, scenáristou a hercem. Svými schopnostmi a uměním proslavil ČR ve světě.

Radost mi dělá rodina s domácí pohodou a spokojený zákazník v mé práci.

Carpe diem („Užívej dne“ neb „Žij svůj život naplno“)

Quintus Horatius Fraccus