Dračí lodě

Veřejný trénink

Sobota 16. 07. 2022 od 10.00 hodin se nesla ve znamení veřejného tréninku Dračí lodě jménem „Anna“, pro širokou
veřejnost občanů, s kterou se tým posádky ODS Bílovec připravuje na 8. ročník festivalu Dračích lodí na Slezské Hartě
v termínu 19. – 21. 8. 2022.

Předpověď počasí se již od sobotního rána k našemu štěstí vydařila, a tak nás po celý den provázelo krásné slunečné
počasí. Již od brzkých ranních hodin, členská základna ODS Bílovec, připravovala velkolepou akci pro občany Bílovce a
okolí s názvem: „Veřejný trénink Dračí lodě“. Vše se uskutečnilo na bílovecké přehradě.

zleva: člen MR ODS – Vít Gola, senátor – Zdeněk Nytra, lídr kandidátky ODS – Jan Bartoš

Byl to den plný zábavy a smíchu dětí, přesně tak, jak to bylo naplánováno podle programu na oblíbeném místě Medvědí bouda. Při vstupu na každé dítě čekal nafukovací balonek a pro dospělé lahodný koláč, z pekařství Illík, zcela zdarma. Na hladině přehrady čekala Dračí loď ke svezení pro děti s rodiči, ale nejen pro ně. Co hodinu mohli všichni vyzkoušet na vlastní pěst, že pádlovat tak dlouhou loď není zrovna jednoduché. Vyzkoušet si, tuto možnost, přišel také senátor Zdeněk Nytra a poslanec Parlamentu České republiky Jakub Janda. Oba přišli bíloveckou ODS podpořit a shlédnout, jak členská základna ODS vše zvládá s přehledem.

Na pevnině se nabízelo občerstvení v podobě výborných hamburgerů, hot-dogů, či jiných mlsných pochutin z kulinářského umění krále burgerů Tomáše Šablatury. Osvěžit se mohli občané při nabídce míchaných nápojů, piva, či nealkoholických nápojů. Dětmi byl plně využit skákací hrad, či trojkolky jezdící dráhu k využití hned u vstupu. Potěšit děti, a taky dospěláky, přijeli hasiči místního SDH Bílovec, kteří na trávnatou plochu aplikovali sněhovou pěnu. Radost to byla veliká, dokonce oba kapitáni Dračí lodě, vyzkoušeli kvalitu bílých obláčků naváté pěny. Bylo to zpříjemnění celého dne, a my tímto velmi děkujeme hasičům, za jejich odvedenou a přínosnou práci.

kapitáni dračí lodě MS ODS
Posádka dračí lodě

Hlavní program byl samozřejmě na vodě. Trénink Dračí lodě místní skupiny bílovecké ODS pro nácvik festivalu Dračích lodí na Slezské Hartě, jak již bylo zmíněno výše. A jak vše probíhá? Základem je vytvoření posádky pro Dračí loď. Posádka se skládá: z kapitána, bubeníka a dvaceti členů. „Dračí závod získává velkou oblibu i v Česku a my doufáme, že si jej s námi letos užijete společně.“ Tréninkové jízdy pak vyvrcholí závodem.

Když se sejde dobrá parta, přidá se krásné počasí, vždy zavládne dobrá nálada a pak již každý účastník vyhrabe až ze svého dna všechnu „bojovnost“ ke zdravé sportovní rivalitě. Nutno podotknout, že pro některé v Dračí lodi to byla premiéra, a ač převážnou část lodi tvořilo něžné pohlaví, přesto všem dokázalo ukázat svou velkou bojovnost!

Závěrem je na místě poděkovat všem kdo se podílel na přípravách akce pro občany, za sportovní ukázněnost při veřejné projížďce, pořadatelům za výbornou připravenost celé akce a pochopitelně i sponzorům, bez kterých by tato akce v takovém rozsahu neproběhla. Byl to krásně prožitý sobotní den na vodě a každý z nás dokázal, že i na bílovecké přehradě to žije.

Autorka článku: členka místního sdružení ODS – Martina Černá