První letošní trénink 2022

V sobotu 21. 5. 2022 se v prostorách Bílovecké přehrady uskutečnil první letošní trénink posádky dračích lodí „Keltští pekaři“. Posádka je složena z členů místní sdružení ODS Bílovec. Hlavním cílem akce bylo kromě tréninku pokřtít novou dračí loď, kterou pro Bíloveckou posádku zakoupil hlavní sponzor týmu Antonín Illík, majitel místní firmy Pekařství Illík. Současně s lodí posádka pokřtila i nové molo, které její členové postavili sami.

Celým prosluněným odpolednem provázel mluveným slovem návštěvníky náčelník lodi, předseda místního sdružení ODS a lídr kandidátky Jan Bartoš. 

Slavnostní modrou stuhu přestřihli společně náčelník, kormidelníci a zakladatel celé myšlenky „dračí loď“ Vít Gola. Poté pokřtili kormidelníci Antonín Schneider a Petr Loskot sektem nové molo a vzápětí se ujal vlastního křtu lodi hlavní sponzor Antonín Illík, který celou akci pojal velmi stylově a oblékl se pro tuto příležitost do námořnického oblečku.

Poté zakladatel posádky s humorem sobě vlastním vyprávěl přihlížejícím o historii celé posádky, o vzniku názvu „Keltští pekaři“ a oficiálně zveřejnil jméno nové lodi, kterou posádka pojmenovala „Anna“ podle keltské bohyně slunce a matky všech ostatních bohů. Popřál všem členům, ať bohyně Anna posádku i loď chrání před nepřízní počasí a ať jim na další cesty po hladině vždy svítí slunce.

Bílovecká posádka ODS už několik let pravidelně reprezentuje naše město na Festivalu dračích lodí na Slezské Hartě. Loni se umístila v závodě dračích lodí na krásném 6. místě z 39 přihlášených posádek.

Protože posádka bude letos na Bílovecké přehradě trénovat pravidelně, rozhodla se umožnit i široké veřejnosti se těchto tréninků účastnit, vyzkoušet si pádlování a k tomu samozřejmě ochutnat dobré jídlo z grilu, pití, popř. si zatančit u dobré hudby, která k těmto letním venkovním akcím na Medvědí boudě a přehradě neodmyslitelně patří. Nádherné prostory Bílovecké přehrady tak díky spolupráci místního sdružení ODS a paní Neuwirthové letos krásně ožijí.

Už 16. 7. 2022 si můžete znova atmosféru této skvělé akce vyzkoušet.


Bílovecká ODS Vás všechny srdečně zve na další veřejný trénink a bude se na Vás těšit.

Autor článku: předseda místního sdružení ODS a leader kandidátky – Ing. Jan Bartoš, MBA